Ted Talks X

İnan ki Olsun! | İzzet Memi | TEDxIstanbul

Written by rts007

İzzet Memi, yaptığı açılış konuşmasında içimizdeki hayal kurmayı bilen çocuğu bulup onunla ortak hayaller kurmanın önemine dikkat çekiyor. Hayattan beklentilerimize odaklanmaktansa hayallerimizin peşinde geçireceğimiz yolculuğun ve edineceğimiz deneyimlerin en büyük kazanım olduğunu bir kere daha hatırlatıyor bizlere.

2000 senesinde girdiği T.C. Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki tıp eğitimi sonrası aktif hekimlik yaptıktan sonra ilaç sektöründe medikal müdür pozisyonunda çalışmaya başladı. Kurumsal yaşantıya ara verdiği 2013 yılında, geçmişinden gelen ve sırtında yük olarak taşıdığı negatif duygulardan arınmak için bir yüzleşme dönemine girdi.

2015 yılının başında bu yüzleşme ve sorgulama döneminde alt yapısı oluşan ‘’Açık Ruh Ameliyatı’’ kitabını çıkardı. Hem kurumsal hayatta edindiği tecrübeler hem de daha önce aldığı eğitimler ve katıldığı seminerlerde öğrendikleriyle 2015 yılı boyunca farklı kurum ve platformlarda farkındalık, motivasyon, takım olma, satış teknikleri ve sunum teknikleri eğitimleri verdi. 2016 yılı başında kurumsal hayatına son verme kararı aldı ve tutkusunun peşinden gidip tamamen eğitim işine odaklandı.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx

About the author

rts007

Leave a Comment